Sieradenset zelf maken ~ Buffelkop Set B

Geschreven en gemaakt door Tineke Okkema

Lente!!! Zon, heerlijk... vrolijke kleurtjes, pasteltintjes, het mooie weer komt er aan.

In het nieuws overheersen de verkiezingen, keuzestress, zwevende kiezers, maar hier, in huize Bijouteria, is er lekker geknutseld.

Er kwamen weer materialen binnen, van o.a. Het Kralenstulpje, dus bij deze een nieuwe werkbeschrijving van een Ibiza-armband en een leuke ketting, natuurlijk met de buffelkoppen die helemaal hot zijn op dit moment!

Wat heb je nodig:

 

2 x   10 x Houten kralen rond 8 mm Nature hout - Dark violet blue

1 x   Nieuw! Veertjes small Midnight blue

1 x   Nieuw! Veertjes small Cobalt blue

1 x   Wax-koord Metallic blauw 1mm Per meter (op = op!)                

1 x   Kwastjes Ibiza style 2cm Zilver-Donker blauw
1 x   25 stuks Glaskraal rond groen gemêleerd 8 mm gat: 1mm 

1 x   Kwastje Dark emerald blue zircon 

1 x   1x Bedels DQ metaal 12mm rond arrow & heart Antiek zilver (nikkelvrij)

1 x   20 cm Basic quality leer plat 10mm Donker blauw   

1 x   Tibetaans zilveren kraal 6 x 7mm gat: 3,6mm

1 x   Kwastje 6.5cm Midnight blue per stuk 

1 x   Schuivers DQ metaal buffelkop Ø10x2mm Antiek zilver (nikkelvrij)

3 x   20 cm DQ leer rond 1 mm Donker blauw

1 x   Veertje Dark emerald green Maat: ca. 8 cm

1 x   Nieuw! Duo veertjes kobalt blauw-dark green c.a. 10cm

1 x   10 stuks metalen buiskralen 15mm

1 x   Bedel DQ metaal buffelkop Antiek zilver (nikkelvrij) 18 x 16mm per stuk 

1 x   1 stuks Basic quality metalen bedels buffelkop 32x25mm Antiek zilver 

Verder nog

Hoe ga je te werk:

We maken eerst de armband; knip het leer af op ca.17cm.

Bevestig een veterklemmetje aan 1 kant; doe er iets lijm in, voor de stevigheid.

Bevestig met een ringetje de bedel met en een kwastje aan de leerschuiver; schuif deze om het leer. Daarna schuif je de buffelkop over het leer. Bevestig dan een vederklemmetje aan de andere kant. Doe aan de ene kant een ringetje (met eventueel een verlengkettimkje), aan de andere kant een ringetje met een slotje. 

Knip ca. 30 cm elastiek af. Rijg de kralen om en om op het elastiek en knoop het elastiek dmv 3 x een knoopje.

 


Nu gaan we aan de slag met de ketting.

Pak het dunne waxdraad;  knip er een stukje af van ca. 6cm en vouw het daarna dubbel, doe de lus door de ring en haal de losse einden er doorheen, zodat er een mooie knoop ontstaat. Doe de kraal met het grote gat om de draden. 

Rijg enkele kralen en maak onder elke kraal een knoop, zodat deze op hun plek blijven. 

 

Maak de veertjes en het kwastje met ringetjes vast aan de grote ring.

Bevestig de buffelkop met een ringetje binnenin de knoop van het draad, in de ring.

 

Klaar is je ketting.

Zelf een hanger maken met bedels

De andere ketting gaat vrijwel op dezelfde manier, alleen doe je daar nog buisjes aan het draad, met een kraal daarboven. Je doet een blauwe kraal om de beide draden, ipv de metalen kraal bij de vorige ketting. En de buffelkop hang je onderaan de ring.

Pak het kleine stukje draad, rijg er een kraal op, zet vast met een knijpkraaltje en daaroverheen een knijpkraalbeschermer. Aan de andere kant een vederklemmetje en maak ook dit vast aan de ring met een ringetje,

Leuke set samen met de blauwe armband.

 

Heel veel knutselplezier.

Terug naar tutorials

 

Waarom winkelen bij 't Kralenstulpje?

Nieuwsbrief

❤️🌸 Wilt u een gratis E-Book tutorials ontvangen met meer dan 100 pagina’s met voorbeelden om zelf sieraden te maken?

Meld u zich dan hier aan voor de nieuwsbrief van 't Kralenstulpje met kortingen en cadeautjes! De download link ontvangt u direct in het bevestigingsbericht in uw browser. 🌼🎁
Aanmelden
© 2009 - 2023 kralenstulpje.nl | sitemap | rss